Zastosowanie Laserów czyszczących

W różnych dziedzinach produkcyjnych
Czyszczenie powłok lakierniczych

Szeroki zakres parametryzacji lasera czyszczącego pozawala na selektywne usuwanie wybranych powłok lakierniczych nanoszonych metodami konwencjonalnymi, maszynowymi, zanurzeniowymi czy natryskowymi.

Czyszczenie rdzy

Czyszczenie laserowe jest świetną alternatywą usuwania rdzy wszędzie tam gdzie konwencjonalne metody nie mogą zostać wykorzystane.

Czyszczenie przed i po spawaniu

Laserowe czyszczenie powierzchni doskonale nadaje się do przygotowania wyrobów do spawania poprzez szybkie usunięcie wszelkich zanieczyszczeń z elementów.

Czyszczenie i konserwacja zabytków

Czyszczenie laserowe dzięki bezinwazyjnej charakterystyce procesu doskonale sprawdza się podczas usuwania zanieczyszczeń z newralgicznych powierzchni, które wymagają wysokiej precyzji z uwagi na swoją filigranową strukturę.

Czyszczenie form z przetwórstwa tworzyw sztucznych

Wiązka promieniowania laserowego z optymalnie dobranymi parametrami pracy jest doskonałą alternatywą dla konwencjonalnych metod czyszczenia form w przetwórstwie tworzyw sztucznych z zanieczyszczeń technologicznych.

Czyszczenie drewna

Czyszczenie laserowe ze względu na szeroki zakres parametryzacji urządzenia pozwala na selektywne oraz bezinwazyjne usunięcie zanieczyszczeń z drewnianych powierzchni nie naruszając jej struktury.

Skorzystaj z ECL AI!